• English (English)
  • العربية (Arabic)
  • русский (Russian)
  • Türkçe (Turkish)
0214853

  • 20 کشور برتر استفاده کننده ماشین ابزار دنیا 2015

    20 کشور برتر استفاده کننده ماشین ابزار دنیا 2015

  • آمریکا با 7.360 میلیون دلار دومین رتبه استفاده از ماشین آلات

    آمریکا با 7.360 میلیون دلار دومین رتبه استفاده از ماشین آلات

آیا میدانید بزرگترین صادرکنندگان و تولید کنندگان ماشین آلات دنیا چه کشورهایی هستند؟
موسسه گاردنر وب یک موسسه پیشرو در زمینه تحقیق و ارزیابی و ازائه آمار در زمینه صادرات , فروش , واردات , تولید و... ماشین آلات است. در این بررسی به معرفی بزرگترین صادر کنندگان و وارد کنندگان ماشین ابزار دنیا در سال 2015 پرداخته ایم.آیا میدانید چین بزرگترین وارد کننده ماشین آلات دنیا نیز هست ! به نظر شما چرا باید کشوری که بیشترین تولید دستگاه و رتبه 4 ام صادرات را دارد , باید خود بزرگترین وارد کننده باشد ؟!!

اصول تراشکاری
قطعات تراشکاری دارای مقاطع دایره ای شکل از قبیل میله های ساده و غیر ساده، میله های پیچ شده، پولکها، بوشها و ... می باشد که قطعات اصلی ماشین ها و دستگاهها و اسبابهای فنی را تشکیل می دهند. همچنین عده زیادی از ابزارها مانند تیغه فرز، مته ها، برقوها، و قلاویزها هم دارای مقاطع گرد هستند. بنابر موارد استعمال خاصی که قطعات تراشکاری باید داشته باشند آن ها را از مواد مختلف مثلاً از فولاد، چدن، برنز، برنج، مس، فلزات سبک، چوب و یا مواد مصنوعی و نظائر آن ها می سازند.

چرا دستگاه سنگ استفاده می کنیم؟
چرا دستگاه سنگ استفاده می کنیم؟
قطعات کار سنگ زنی شده با ماشین های معمولی ساینده باز هم در سطوحشان ناهمواریهایی دارند که در مواردی بایستی تا حد ممکنه آنها را برطرف سازند. این ناهمواریهای ظریف چنانچه بر روی سطوح لغزشی قطعات ساخته شده، مثلاً بر روی راهنماهای میزهای ماشین های ابزار و یا در مسیر لغزش سوپرت های آن موجود باشند، می توانند تولید اصطکاک کنند. انواع ماشین های سنگ زنی بسته به اینکه چه نوع کاری را قرار باشد سنگ کاری کنند ....

آشنایی با قواعد اینکوترمز : FOB چیست؟ DDP چیست؟ و ....
آشنایی با قواعد اینکوترمز : FOB چیست؟ DDP چیست؟ و ....
قوانین اینکوترمز به یک بخش اساسی و اجتناب ناپذیر از زبان تجارت مبدل شده است. این قوانین در سرتاسر جهان مورد تأیید دولتها، مراجع قانونی و کارپردازان بازرگانی به منظور تفسیر مشترك رایج ترین اصطلاحات تجاري دنیا می باشد. فوب یا FOB زمانی اتفاق می افتد که فروشنده وقتی کالا را از روي نرده کشتی در بندر مبدأ عبور داد ریسک خود را خاتمه داده است. هزینه حمل و همچنین عقد قرارداد حمل از بندر تحویل، بیمه و بازرسی به عهده خریدار می باشد.

سوپر دریل چیست؟
سوپر دریل چیست؟
سوپر دریل یک فرایند سوراخکاری الکترونیکی از نوع EDM است برای موادی که سخت شده هستند و یا باربرداری از آنها مشکل هست , مانند سوپر آلیاژها. سوپر دریل برای ایجاد سواراخ نازک عبور سیم وایرکات از درون قطعه نیز استفاده می شود. این فرایند شبیه فرایند اسپارک نیز هست و با جرقه براده برداری می کند. برای سوراخکاری عمیق با قطر نازک نیز استفاده می شود. برای مشاهده دستگاه های EDM شرکت JeoMars کلیک کنید.

اصول فرزکاری
قطعات مختلفی که جنسشان از فولاد، چدن، فلزات غیرآهنی و یا مواد مصنوعی بوده و لازم باشد که دارای سطوح هموار و یا خمیده و یا اینکه دارای شکاف و دندانه و غیره باشند می‌توان فرزکاری کرد. سطوح جانبی قطعاتی که فرز می‌شوند ممکن است روتراشی شده و یا پرداخت شده باشد لیکن قطعاتیکه احتیاج به سطح تراشیده شده خیلی پرداخت داشته باشند مانند راهنماهای ماشین‌های ابزار پس از فرزکاری آن‌ها را شابر زده و یا بوسیله سنگ پرداخت می‌کنند.

هیدرو فرمینگ چیست؟
هیدروفرمینگ یا شکل دهی به کمک فشار آب تکنیکی جدید در ساخت و شکل دهی قطعاتی است که قبلا" به صورت پرسی ساخته میشدند. در طریقه سنتی برای شکل دهی ورقهای فلزی ورق را درون قالب مربوطه قرار داده و به کمک فشار دستگاههای پرس سنگین ورق شکل قالب را به خود میگیرد.در این روش به سبب اعمال فشار مکانیکی و در اثر کشش ورق گوشه های ورق موقع شکل دهی ضخامتی کمتر از قسمت مرکزی آن پیدا میکند.

آیا می دانید اعتبار اسنادی LC چیست؟
آیا می دانید اعتبار اسنادی LC چیست؟
اعتبار اسنادی LC تعهدی از بانک است که به خریدار و فروشنده داده می شود. تعهد می شود که میزان پرداختی خریدار به فروشنده بموقع و با مبلغ صحیح به دست فروشنده خواهد رسید.هرگاه که خریدار قادر به پرداخت مبلغ خرید نباشد، بانک موظف است باقیمانده یا تمام مبلغ خرید را بپردازد.اعتبارات اسنادی اغلب در معاملات بین المللی به منظور اطمینان از دریافت مبالغ پرداختی مورد استفاده قرار می گیرد.

گاندریل چیست؟
گاندریل چیست؟
دستگاه گاندریل دستگاهی با صلبیت بالاست که برای ماشین کاری عمیق و قطر بزرگ استفاده می شود . گاندریلینگ یک روش انعطاف پذیر ، پربازده و سریع برای ایجاد سوارخ های باریک و سوراخ کاری عمیق با تلرانس بسته و سطح نهایی پرداخت شده که معمولا در یک مرحله انجام می گردد بطوری که اغلب نیازی به برقوکاری ، هونینگ یا عملیات پایانی دیگر را مرتفع می کند ، به عبارتی سطح را تکمیل می دهد


Powered by PARS DATA