• English (English)
 • العربية (Arabic)
 • русский (Russian)
 • Türkçe (Turkish)
+98 (21) 4853

آنچه گذشت ... گزارش تصویری از تور نمایشگاه Simtos و بازدید از شرکت هیوندای ویا Hyundai Wia و شهر سئول Seoul به همت کنترل افزار تبریز ...

 • شرکت در کنفرانس بین المللی هیوندای ویا , هتل Lotte

  شرکت در کنفرانس بین المللی هیوندای ویا , هتل Lotte

 • دکتر علیزاده همراه با مدیران هیوندای ویا

  دکتر علیزاده همراه با مدیران هیوندای ویا

 • هتل هیئت تجاری ایرانی Plaza hotel در سئول

  هتل هیئت تجاری ایرانی Plaza Hotel در سئول

 • ورود به بوسان کره جنوبی , محل شرکت هیوندای ویا

  ورود به بوسان کره جنوبی , محل شرکت هیوندای ویا

 • صنعتگران ایرانی در بازدید از هیوندای ویا

  صنعتگران ایرانی در بازدید از هیوندای ویا

نامه شهردار تبریز تحویل شهردار بوسان شد/ استقبال شهردار بوسان از خواهرخواندگی با تبریز
نامه شهردار تبریز تحویل شهردار بوسان شد/ استقبال شهردار بوسان از خواهرخواندگی با تبریز
دکتر جواد علیزاده هوشیار رئیس هیئت تجاری-اقتصادی اعزامی به کره جنوبی در گفت و گویی اذعان داشت: نامه دکتر صادق نجفی شهردار تبریز به شهردار بوسان در حاشیه مراسم افتتاح مقر آسیایی ورزش های زورخانه ای در بوسان کره جنوبی تحویل شهردار این شهر شد . وی با بیان اینکه بوسان دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی به شمار می رود افزود: تشابه های فراوانی بین تبریز و بوسان از جمله صنعتی و تاریخی بودن این دو شهر برای خواهر خوانده شدن وجود دارد . مدیر عامل شرکت کنترل افزار تبریز در ادامه افزود: با توجه به اعزام هیات تجاری و اقتصادی کشورمان به کره جنوبی این سفر را فرصتی مغتنم برای رایزنی با مسئولان این شهر برای خواهر خوانده کردن تبریز و بوسان دانستیم که خوشبختانه با استقبال شهردار بوسان نیز مواجه شد .

گزاراش نصر نیوز از سفر به کره جنوبی و هیوندا : کره جنوبی؛ کشور افسانه و تکنولوژی


سفر به کشوری در آسیای جنوب شرقی که به امپراطور اینترنت جهان و کشور افسانه و تکنولوژی شهره دارد، جذابیت ها و هیجان خاصی دارد.


به گزارش نصر، کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا به پایتختی سئول .

همسفری با هیئت تجاری و اقتصادی کشورمان که به دعوت شرکت کنترل افزار تبریز و هیوندای ویا کره جنوبی ترتیب یافت موجب شد تا در تجربه کاری بین المللی به کشوری سفر کنم که همواره نام آن کشور را در کنار توسعه، پیشرفت، خودباوری و مدیریت صحیح منابع و توجه به ظرفیت های داخلی هم ردیف دیده ایم .

فروردین ماه امسال به همراه هیئتی 50 نفره از صاحبان صنایع و تجار فعال در حوزه ماشین افزار و دکتر محسن مهرعلیزاده عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عازم کشوری شدیم که در جریان بعد از جنگ جهانی دوم و اشغال توسط سربازان روسیه و ایالات متحده آمریکا به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم بندی شد.

تقسیم بندی این کشور به دو بخش سبب شد تا بخش شمالی تحت سلطه روس ها و بخش جنوبی توسط آمریکایی ها تصرف شود . در شمال، یک پارتیزان ضد ژاپن و فعال سابق کمونیست، کیم ایل سونگ و در جنوب، یک رهبر سیاسی دست راستی و تبعیدی، سینگمان ری به‌عنوان رئیس جمهور به قدرت رسیدند .

 کره جنوبی  به دلیل جنگ های طاقت فرسایی که با حمله همسایه هم نام شمالی خود در سال 1950 میلادی آغاز کرد سمبل مقاومت و جنگ برای حفظ و صیانت از خاک خود در جهان شناخته می شود چرا که این جنگ پس از سه سال با صلح موقت سال ۱۹۵۳ که هیچ‌گاه توسط کره جنوبی امضاء نشد، شبه‌جزیره را در امتداد منطقه بی‌طرف در نزدیکی خط مرزی در حدود عرض جغرافیایی ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم کرد. تا کنون هیچ معاهده صلحی امضاء نشده و دو کشور از نظر حقوقی هنوز در جنگ هستند.سفر به چنین کشوری که تاریخی مملو از جنگ و خونریزی و درگیری دارد و هم اکنون به یک قدرت صنعتی، اقتصادی و فناوری در جهان تبدیل شده است بی شک برای هر فردی جذابیت دارد .

کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دهه اخیر را دارا است. در این کشور سرسبز ، از سال ۱۹۶۳ و فقط ظرف مدت ۴۰ سال، درآمد سرانه بر حسب قدرت خرید، چیزی نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافت .

دست یافتن به نتیجه‌ای مشابه برای بریتانیا بیش از دو سده (بین اواخر سده هجدهم و زمان حاضر) و برای آمریکا در حدود یک و نیم سده (از سده ۱۸۶۰ تا کنون) زمان برد. این پیشرفت قابل توجه که کره جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی، صفت «ببر آسیا» را برای این کشور به ارمغان آورده است. هدف اصلی هیئت اقتصادی کشورمان که به همت شرکت کنترل افزار تبریز راهی کره جنوبی شده بود بازدید از کارخانه تولید ماشین افزار شرکت هیوندای ویا در بوسان و همچنین شرکت در نمایشگاه ماشین افزار SIMTOOS2016 در شهر سئول بود .

بنده هم به عنوان فعال رسانه ای کشورمان و به منظور ثبت آنچه که عامل موفقیت مردمان این کشور شده همراه این هیئت راهی کره شده بودم .

کره جنوبی  بر اساس آخرین سرشماری ها بیش از 51 میلیون نفر جمعیت دارد ولی این جمعیت در مساحتی بالغ بر 99 هزار کیلومتر مربع دور هم جمع شده اند مساحتی که تنها یک شانزدهم کشورمان است .

امروزه اقتصاد موفق کره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. کره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه‌یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD ) می‌باشد و توسط بانک جهانی جزو اقتصادهای دارای درآمد زیاد، و از دیدگاه صندوق بین‌المللی پول و سیا به ‌عنوان یکی از اقتصادهای پیشرفته طبقه‌بندی شده است.

همچنین سئول، پایتخت این کشور، یکی از ده شهر برجسته  اقتصادی و مالی جهان است. کره  جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه ۲۰، یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود .

 اقتصاد کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی‌سازی سریع از دهه۱۹۶۰، کره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل کرد .

این کشور، هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر را در میان کشورهای توسعه‌یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست .

با وجود دارا بودن وضعیت توسعه‌یافته، کره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع، همراه با بیشترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه‌یافته ادامه می‌دهد .

کره جنوبی به‌واسطه شرکت‌های چندملیتی با فناوری پیشرفته، مانند سامسونگ و هیوندای و کیا و ال‌جی، هفتمین صادرکننده بزرگ جهان است.

 • تهران – دو حه – سئول و در نهایت بوسان


سفر طولانی هوایی مان اگرچه از تبریز شروع شد ولی به دلیل اینکه برخی از همسفرانمان قرار بود از سایر شهرهای کشور بهم ملحق شوند در قالب سه اکیپ جداگانه مسیرهای هوایی منتهی به کره جنوبی را طی کردیم .

هواپیمایی های قطر، امارات و ترکیش میزبان همسفرانمان بود ، برخی از دوستان مسیر تهران – استانبول – سئول را انتخاب کرده بودند ، برخی دیگر مسیر تهران- دبی – سئول و برای ما نیز مسیر تهران- دوحه – سئول انتخاب شد .

بعد از پروازی حدود دو ساعت در ارتفاع 38 هزار پایی از سطح آب های آزاد به فرودگاه حمد دوحه قطر رسیدیم.


فرودگاهی مدرن ، نوساز و مجهز که ویژه پروازهای ترکیبی بین المللی تدارک دیده شده است؛ فرودگاهی زیبا با معماری های ترکیبی از مدرنیته و سنت که به واقع یکی از زیباترین فرودگاه های جهان است .

فرودگاه جدید قطر با نام " فرودگاه بین المللی حمد" پذیرای اولین مقصد پروازمان به سئول بود، این فرودگاه با هزینه 15.5 میلیارد دلار در طول 6 سال ساخته شده است .

بعد از گشت و گذاری دو ساعته در این فرودگاه زیبا به گیت پروازی مان رفتیم تا مهیای یک پرواز طولانی به سمت سئول با شرکت هواپیمایی قطر باشیم .

قطر ایرویز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم قطر است، که از ماه اکتبر ۲۰۱۳ به‌عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه وان‌ورلد به‌حساب می‌آید.

شرکت قطر ایرویز در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۳۳ مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه، پروازهای مستقیم دارد .

دفتر مرکزی این شرکت در شهر دوحه، قطر قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی دوحه، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید .

قطر ایرویز هم‌اکنون در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۳۰ فروند هواپیمای جت مسافربری است.

 • سفر با ایرباس A340


ایرباس آ ۳۴۰ یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر و چهار موتوره ساخت شرکت ایرباس است. کاربرد اصلی این هواپیما در جابجایی تعداد زیادی مسافر در مسافت‌های طولانی است .

به دلیل تعدد مسافران این هواپیما در سه zone جداگانه مسافران سوار هواپیما شدندتا مسیری بالغ بر 7234 کیلومتری دوحه – سئول را در مدت تخمینی پرواز میان ‌10 ساعت و 20 دقیقه طی کند .

مانیتورهای مقابل مسافران که حاوی فیلم های سینمایی، موسیقی، بازی های رایانه ای، اطلاعات در خصوص هواپیمایی قطر و همچنین نقشه پروازی هواپیما قرار داشت که هر فرد بر اساس سلیقه خود انتخاب و مشاهده می کردند تا مسافت طولانی برایشان کوتاه آید .

بعد از حدود 10 ساعت پرواز و صرف دو وعده غذایی گرم ، هواپیمایمان درفرودگاه اینچوآن سئول بر زمین نشست.

 • پرواز در قُطر کره

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار شد مسافت سئول در شمال غربی این کشور تا بوسان محل استقرار کارخانه هیوندای ویا را با پرواز داخلی شرکت هواپیمایی کره طی کنیم. مسیری که دقیقا قطر این کشور را شامل می شود بعد از حدود یک ساعت و نیم به فردوگاه بوسان رسیدیم .

هیئت میزبان در این فرودگاه آماده پذیرایی از میهمانان ایرانی بودند که به محض رسیدن کارت های سینه که به اسم هر فرد نوشته شده بود به نفرات داده شد و آنها را به سمت اتوبوس های شیک و مدرن هیوندای هدایت کردند .

شب اول سفرمان با صرف شامی در رستوران هندی ها خاتمه یافت و همه مان به هتل مان در شهر ساحلی بوسان هدایت شدیم .

هتلی 5 ستاره با امکانات مناسب برای استراحت و آماده شدن برای بازدید یکی از پیشرفته ترین کارخانه های تولید انواع ماشین افزار .

در مسیر رفت به سمت "هیوندای ویا" جلوه های زیبایی از مبلمان شهری را در بوسان می دیدیم که هر یک می تواند الگویی برای زیباتر شدن شهر هایمان باشد .

با رسیدن به محل کارخانه هیوندا ویا در نزدیکی شهر بوسان اعضای هیئت برای اولین بار سایر میهمانانی که از دیگر کشورهای جهان نیز آمده بودند ؛ ملاقات کردند .

از اغلب کشورهای جهان به ویژه آمریکا، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه ، هلند در این بازدید حضور داشتند .

بازدید از کارخانه هیوندا ویا تجربه کاری بسیار عالی برایم بود، فضای داخلی کارخانه که علاوه بر تمیزی و مرتب بودن تجهیزات و ماشین آلات زیبایی خاصی نیز داشت.


در محوطه کارخانه هیوندای ویا محلی که از آن به محوطه کارخانه تعبیر می شود موزیک ملایمی نیز به گوش می رسید که گویا اینجا منطقه گردشگری است و آن هم برای گردشگران نواخته می شود ولی من در گفت و گو با یکی از مدیران این مجموعه متوجه شدم که این موزیک برای آرامش کارگران و همچنین افزایش راندمان کاری پخش می شود.

فضاسازي داخل محوطه كارخانه چنان زيبا و با طراوت بود كه به هـيچ وجه شبيه فضاي بي روح كارخانه هاي بزرگ ما نيست .

شرکت در سمینار معرفی تولیدات هیوندای ویا از دیگر برنامه های روز دوم سفرمان به کره بود .

در حال حاضر این شرکت با شتاب رشد و پیشرفتی که داشته در تولید ماشین افزارها یکی از 10 برند  برتر دنیا به شمار می رود با این تفاوت که کره ای ها تنها چهار دهه است که مسیر توسعه را انتخاب کرده اند و با بهره وری فوق العاده بالا از کشورهایی مانند آلمان را جلو بزنند.

 • کارخانه هیوندا ویا سازنده دستگاه های ماشین افزار

به محض ورود به داخل کارخانه هیوندای برچسب هایی به اعضای هیات اقتصادی ما دادند تا با نصب بر روی لنز دوربین گوشی ها از انداختن عکس خودداری نماییم .

البته با رایزنی که صورت گرفت من به دلیل سابقه خبرنگاری ام اجازه فعالیت و عکاسی گرفتم و مشغول عکس گرفتن از کارخانه هیوندای ویا شدم.

در نقاط مختلف کارخانه که تکنسین های مربوطه توضیحات لازم را به حضار می دادند من به حاشیه ها بیشتر توجه داشتم نیروی انسانی بسیار کم، محیطی با آرامش خاص که انگار نه انگار اینجا کارخانه است، تمیزی غیر قابل وصف و ده ها مورد دیگر ...

مسئولیت پذیری کره ای ها شاید اصلی ترین عامل پیشرفت شان در چهار دهه اخیر است. آنچنان اضطراب انجام صحیح و عالی کار خود را داشتند که گویا کارشان همه وجودشان است. با تمام وجود و احترامی خاص به فعالیت مشغول بودند اما پاسخگوی سئوالاتی بودند که تخصص شان است، سئوالات دیگر و شاید سئوالات عمومی را پاسخ نمی دادند و به راحتی می گفتند نمی دانم ، موردی که خیلی کم در کشور ما به چشم می خورد و همه در مورد همه چیز کارشناس و صاحب نظر هستند. • خودروهای هیوندای در محوطه کارخانه

مصرف کالای داخلی از دیگر ویژگی های کره ای ها به شمار می رود، در محوطه هیوندای جایی که مدیران و کارشناسان این کارخانه خودروی شان را نگه می دارند تنها یک برند به چشم می خورد آن هم هیوندای بود نه مثل یکی از مدیران سایپا که وقتی خبرنگار وی را تحت فشار قرار داد تا برند خودروی اش را بگوید گفت:  "انتظار دارید من هم پراید برانم!"


در حاشیه این بازدید با مورد جالبی مواجه شدیم، نماینده رسمی و انحصاری هیوندای ویا در ایالات متحده آمریکا یک ایرانی الاصل به نام "داود شعبی"  بود که از قبل انقلاب در این کشور به سر می برد . در گفت و گوی کوتاهی با وی متوجه شدم علاقه زیادی به ایران دارد ولی می گوید اطلاعات دقیق و خوبی در موردش ندارم با وجود اینکه مسلط به زبان فارسی بود ولی از کودکی ایران را ندیده است. از وی دعوت کردیم که به ایران بیاید و از زیبایی های موطن خود دیدن کند . • نمایشگاه SIMTOOS2016


بعد از بازدید از این کارخانه با اتوبوس هایی که تدارک دیده شده بود راهی سئول محل برگزاری نمایشگاه SIMTOOS2016 شدیم.

نمایشگاهی که جزو هفت نمایشگاه برتر جهان در حوزه ماشین افزار به شمار می رود.در مسیر رفت از بوسان به سئول جلوه های اطراف جاده ها نیز زیبایی خاصی داشت. طبیعت جنگلی زیبا ، شکوفه های بهاری در کنار جاده ای استاندارد با کف بتنی به جای آسفالتی بدون دست انداز و صاف همه دست در دست هم دادند تا خستگی مسیر 600 کیلومتری بوسان به سئول را احساس نکنیم.

در نزدیکی های سئول با ترافیک سنگینی مواجه شدیم و یادمان را به ترافیک های ورودی تهران – کرج انداخت. به گفته تورلیدرمان به دلیل صنعتی بودن شهر سئول بسیاری از نیروهای کار این شهر در کارخانه ها و واحدهای صنعتی حاشیه شهر فعالیت دارند که عصر ها در حال بازگشت به خانه هایشان هستند و این ترافیک سنگینی ایجاد می کند .

مسیر تندروی جاده با خط آبی رنگی جدا شده بود و مختص خودروهایی بود که بیش از دو سرنشین داشتند به مدد این مسیر اتوبوس ما سریع تر ترافیک را گذراند. • عشق من سئول

در روز دوم سفر به کشور پادشاه اینترنت جهان ، سئول بارانی بود و باران هوای خنک کره را دلنشین کرده بود .

بعد از استقرار در هتل و استراحتی مختصر راهی نمایشگاه در منطقه نمایشگاهی پایتخت کره شدیم .

سئول از جمله شهرهای پرجمعیت جهان به شمار می رود که در نوع خود جذابیت های ویژه ای دارد یکی از جذابیت های خاص آن ممنوعیت مصرف سیگار در خیابان ها و فضای آزاد است.

شهرداری سئول با نصب تابلوهای زیبا از شهروندان کره ای خواسته است تا در محوطه باز سیگار مصرف نکنند در عوض اتاقک های خاصی که مجهز به فیلترهای تصفیه هوا است، برای سیگاری ها در نظر گرفته است .

از دیگر ویژگی های منحصر بفرد سئول اینترنت عمومی رایگان در این شهر بود اینترنتی رایگان که 50 برابر سرعت اینترنت پولی ایران بود .ایستگاه های متروی سئول شب ها محل استقرار کارتن خواب ها می شد به طوری که ما به صورت اتفاقی با آنها مواجه شدیم.

کمتر خودرویی در سئول می توان دید که مجهز به ال سی دی های مسیریاب نباشد حتی برخی دوچرخه های کرایه ای نیز جی پی آر اس داشتند. این دوچرخه ها هم در نوع خود جالب بودند. در کنار خیابان ها دوچرخه هایی را می دیدید که به نرده ها قفل شده اند با کشیدن کارت بانکی تان قفل باز می شود و تا زمانی که در هر محلی قفل این دوچرخه را نمی بستید از کارت شما پول کم می کرد .

کره ای ها بیشتر به واسطه تسلط بی چون و چرایشان بر اینترنت به مصرف آن اعتیاد دارند کمتر جوان کره ای را می توانید در شهر ببینید که با گوشی هوشمند خود در حال استفاده نیست .

ذکر این نکته هم ضرورت دارد که فاصله نسل ها در کره گواه پیشرفت پرسرعت آنهاست به عبارتی دیگر جوانان اخت بیشتری با تکنولوژی های روز دارند ولی نسل های گذشته این چنین نبودند.

شهرداری سئول این شعار را برای سال 2016 انتخاب کرده بود" I LOVE SEUOL " عشق من سئول، این عبارت را در جای جای شهر می توانستید ببینید، از پشت اتوبوس های گرفته تا دسته گل های بسیار بزرگی که در میادین اصلی شهر نصب شده اند.

کره ای ها مردمانی لبخند بر لب

مردم کره جنوبی حداقل کسانی که ما با آنها مواجه شدیم از راننده اتوبوس گرفته تا مدیر عامل هیوندای ویا همیشه لبخندشان بر لب بود و وقتی با آنها صحبت می کردیم گویا عصبانی شدن در فرهنگ آنها نیست به عبارتی دیگر هیچ وقت عصبانی نمی شوند .

اگر پاسخ سئوالات را قرار است با فعل منفی دهند آن را هم با گشاده رویی بر لب می آورند.
 • رفتار جالب مدیر عامل هیوندای

 

میهمانی مجلل مدیر عامل هیوندای در یکی دیگر از هتل های مجلل سئول از دیگر برنامه های این سفر بود .

میهمانی که در آن تمام شرکت کنندگان در این هیات حضور داشتند. مراسم با سخنرانی مدیر عامل هیوندای آغاز شد و بیش از 5 دقیقه طول نکشید. سپس حرکت های ورزشی نمادین کره انجام شد و بعد از آن صرف شام .

مدیر عامل هیوندای ویا در این همایش حرکتی انجام داد که کمتر در همایش ها و سمینارهای رسمی کشورمان به چشم می خورد. سخنان آقای مدیر عامل همزمان در ال سی دی های بسیار بزرگی به دو زبان چینی و انگلیسی ترجمه می شد .

اولا وی از ابتدا تا انتهای برنامه حضور داشت و در پایان نیز در مقابل درب خروج حاضر شد و با 500 میهمان حاضر در سمینار تک به تک دست داد و تشکر کرد، برعکس برنامه های برگزاری در کشورمان که رئیس یا مدیر مجموعه پیش از هر کسی جلسه را ترک می کند و به عبارتی به شعور شرکت کنندگان علنا توهین می کند. این حرکت مدیر عامل هیوندای روی بنده که در بسیاری از همایش های داخلی شرکت کرده ام تاثیر قابل توجه و جالبی بود .


گزاراش نصر نیوز از نمایشگاه Simtos2016 : نمایشگاه بین المللی ماشین افزار Simtos 2016 سئول گشایش یافت

نصر: نمایشگاه بین المللی ماشین افزار و قطعات خودرو SIMTOS2016 در حالی امروز در سئول پایتخت کره جنوبی افتتاح شد که هیاتی اقتصادی از کارآفرینان و فعالان حوزه ماشین افزار کشور به ویژه تبریز در کره جنوبی به سر می برند.

به گزارش نصر، این نمایشگاه کره به عنوان یکی از 10 نمایشگاه برتر جهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سئول از امروز 26 فروردین لغایت 31 فروردین ماه برگزار می شود .

حضور شرکت های معتبر و نامدار عرصه ماشین افزار موجب شده است که این نمایشگاه میزبان فعالان این عرصه از سراسر جهان به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکایی باشد .

از دیگر ویژگی های این نمایشگاه استقبال مردم عادی، خانواده ها و جوانان کره ای است این در حالی است که نمایشگاه ماشین افزار نمایشگاهی تخصصی و فنی است اما استقبال چشمگیر مردم کره نشان از گره خوردن علایق آنها با یک زندگی کاملا صنعتی و دیجیتال دارد .

غرفه های متنوعی در این دوره از نمایشگاه می توان مشاهده کرد، از دستگاه های فرز، پرس ، خم گرفته تا دستگاه های برش لیزری و ساخت انواع مصنوعات فلزی و پلاستیکی .

این گزارش می افزاید، شرکت هیوندای ویا HYUNDI WIA که میزبان اصلی هیات اقتصادی و کارآفرینی کشورمان است در این نمایشگاه غرفه ای بزرگ و کامل تدارک دیده بود که نمایش دهنده توانمندی ها و ظرفیت های این مجموعه صنعتی است .

شهر صنعتی تبریز نیز به واسطه ظرفیت های فوق العاده اش در حوزه تولید ماشین افزار می تواند همانند گذشته قطب تولید انواع ماشین افزار در کشورمان به شمار آید به همین دلیل شرکت "کنترل افزار تبریز" تولید کننده انواع ماشین های ابزار دقیق و CNC برگزاری این تور اقتصادی را عهده دار شد و جمعی از علاقه مندان و فعالان این عرصه را در سفری 5 روزه به کشور کره جنوبی  همراهی کرد .

گزارش خبرنگار نصر از سئول حاکی است، در این سفر "محسن  مهرعلیزاده" عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران هیات اقتصادی را همراهی می کند.

گزاراش نصر نیوز از نمایشگاه Simtos2016 : مهر علیزاده در گفت و گو با نصر تاکید کرد: تمایل کره ای ها برای افزایش تعامل با بخش خصوصی ایران

نصر: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران از تمایل فعالان اقتصادی کره جنوبی برای همکاری با بخش خصوصی کشورمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی نصر به سئول، محسن مهرعلیزاده در حاشیه بازدید هیات اقتصادی ایران از نمایشگاهSIMTOS2016  سئول در گفت و گویی افزود: فضای پس از برجام شرایط مناسبی را برای توسعه همکاری های صنعتی و اقتصادی بین کشورمان با کشورهای توسعه یافته دنیا فراهم کرده است .

وی ادامه داد: از جمله کشورهایی که در سال های اخیر با سرعت شگفت آوری توسعه یافته به ویژه در حوزه ماشین سازی و تولید انواع ماشین افزارها کشور کره جنوبی است .

وی اضافه کرد: فعالان اقتصادی و کارآفرینان کره نیز بعد از برجام آمادگی خود را برای توسعه همکاری های فی مابین اعلام کرده اند .

مهرعلیزاده با اشاره به برگزاری نمایشگاه SIMTOS2016  سئول گفت: این نمایشگاه که یکی از 10 نمایشگاه برتر جهان در معرفی توانمندی های ماشین افزار به شمار می رود فرصت مناسبی است برای صنعتگران کشور که از این ظرفیت های دیدن کنند .

وی ادامه داد: در این نمایشگاه تولید کنندگان از سراسر جهان محصولات و قابلیت های فنی و تکنولوژیک خود را به نمایش گذاشته اند به همین دلیل فرصت مغتنمی است تا تولید کنندگان عرصه ماشین افزار و دستگاه های ابزار دقیق با سازندگان توانمند جهان به ویژه کشور کره جنوبی ارتباط سازنده ای برقرار کنند .

وی با اشاره به حضور 60 نفر از فعالان اقتصادی و صنعتی کشورمان در کره جنوبی تاکید کرد: بنده نیز به عنوان یک عضو این هیات تجاری در سئول حضور یافتم تا از این تکنولوژی ها و ظرفیت های موجود بازدید کنم .

مهرعلیزاده با اشاره به بازدید خود از این نمایشگاه اذعان داشت: نمایشگاه SIMTOS2016  سئول همه ساله میزبان قدرت های اول جهان در عرصه تولید ماشین افزار و دستگاه های ابزار دقیق است که امسال نیز چنین بود .

وی در خصوص بازدید از کارخانه "هیوندای ویا" تولید کننده انواع دستگاه های ابزار دقیق گفت: در روز نخست سفر هیات تجاری بازدید مفصلی از محل کارخانه این شرکت در بوسان کره انجام دادیم که در حاشیه این بازدید ظرفیت های همکاری و تعامل دو سویه بین این شرکت و بخش خصوصی کشور رایزنی هایی هم انجام شد .

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران همکاری بخش خصوصی توانمند را در چنین بازاری یک امر ضروری خواند و افزود: شرکت "کنترل افزار تبریز" که اعزام این هیات اقتصادی به کره را بر عهده داشت رایزنی های دقیقی انجام داد که با توجه به ظرفیت های هر دو شرکت امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش سطح همکاری ها باشیم .

وی تبریز را یکی از قطب های تولید ماشین افزار و دستگاه های ابزار دقیق کشور خواند و گفت: از دیرباز این شهر به دلیل تعدد واحدهای تولیدی در این عرصه قطب تولید ماشین افزار بوده است با توجه به ظرفیت های فوق العاده ای که آذربایجان شرقی به دلیل دارا بودن منطقه آزاد ارس و نیز بخش خصوصی فعال و پویایی که دارد امیدواریم توسعه همکاری ها با کشورهای توسعه یافته به ویژه کره جنوبی تحقق بخش دوباره این امر باشد .

FOLLOW US:
Contact US : info@controlafzar.com
Powered by PARS DATA