• English (English)
 • العربية (Arabic)
 • русский (Russian)
 • Türkçe (Turkish)
02144267524

معرفی شرکت Nomura کره جنوبی تولید کننده سری تراش CNC : سری تراش ها در تولید قطعات خوردو , ایمپلنت , اباتمنت , پیچ استخوان , قطعات دقیق و قطعات ساعت و ... کاربرد دارند.شرکت NOMURA DS در طول 70 سال گذشته تولید کننده ی دستگاه های تراش SWISS TYPE می باشد .وقتی شما برند NOMURA را انتخاب می کنید دقت بالا ، دوام و نوآوری در دستگاه ها ، تضمین کننده ی کیفیت محصول شماست. تاریخچه 70 ساله ی NOMURA کیفیت ، بهره وری و اعتماد را برای مشتریانش به ارمغان آورده است . شرکت NOMURA DS فعالیتش را در ژاپن با ساخت و فروش آغاز کرده و به شرح زیر فعالیتش گسترش یافته است :


تاریخچه سری تراش های Nomura


1935 : موسس شرکت Koji Nomura تحقیقات در زمینه دستگاه تراش اتوماتیک را آغاز کرد.
1945 : شرکت تولیدی NOMURA را تاسیس کرد.
1959 : نامش به Nomura Automatic Lathe تغییر یافت.
1960 : 4000 دستگاه Cam-Type فروخته شد.
1964 : صادراتش آغاز گردید.
1970 : فروش NC Cam-Type آغاز شد.
1990 : 15000 دستگاه Cam-type فروخته شد .
2006 : میزان فروش به 1000 ست رسید
2008 : پس از همکاری با شرکت Daesung Hi-Tech - DSHT نامش به NOMURA VTC Automatic Lathe تغییر یافت. شرکت Daesung Hi-Tech با همکاری شرکت NOMURA DS ژاپن دستگاه های تراش Swiss type را تحت لیسانس NOMURA DS ژاپن در کره جنوبی تولید می کند.
DSHT یکی از شرکت های معروف در تولید قطعات حساس و با دقت بالا در کره و یا به جرات می توان گفت در سطح جهانی می باشد ، تمام قطعات حساس شرکت MAZAK توسط DSHT طراحی و تولید می شوند. با توجه به اینکه DSHT متخصص در این زمینه می باشد، از این تکنولوژی جهت تولید قطعات دقیق NOMURA DS در کره جنوبی استفاده می کند .آمار فروش شرکت Nomura


 • 2700 شرکت در ژاپن به واسطه ی کیفیت و بهره وری بالا از محصولات شرکت NOMURA DS خریداری می کنند.

 • 65 درصد سهام بازار تایوان به Nomura تعلق دارد که در نوع خود منحصر به فرد می باشد به طوریکه سالانه بیش از 200 ماشین به صنعت خودرو / الکترونیک فروخته می شود.

 • در سال 2015 ، بیش از 30000 دستگاه فروخته شده است که در نتیجه دقت و دوام بالای این دستگاه هاست.

 • با توسعه مدل های جدید و گسترش شبکه فروش در سال 2014 ،شرکت NOMURA DS شاهد رشد 50 درصدی در فروش در سال 2015 گردید. 


 • عمده ترین بازار های ارائه دهنده ی محصولات NOMURA DS عبارتند از :

  سری تراش آمریکاییسری تراش چینیسری تراش سوییسیسری تراش تایوانیایران
  با توجه به مذاکرات انجام شده بین شرکت کنترل افزار تبریز و شرکت Nomura Ds در زمینه بازار ایران و هم  چنین بررسی های متعدد و بازدید های مکرر شرکت Nomura Ds  از کشور ایران از بین تامین کننده های ایرانی، شرکت کنترل افزار تبریز به عنوان برترین نماینده انحصاری در ایران انتخاب شد.


  چند نمونه از مشتریان اصلی NOMURA عبارتند از :

  تولید کننده قطعات دقیق خودرو و قطعات الکترونیکی Rinnaiتولید کننده قطعات دقیق و ریز Palomaتولید کننده قطعات خودرو Denso  معرفی دستگاه های سری تراش Nomura


  دستگاه های تراش Nomura یک دستگاه تراش با Sliding headstock  یا همان کشویی می باشد .
  دستگاه های NOMURA از یک میله طول بلند تغذیه می کنند بدین صورت که هر بار عملیات ماشین کاری تمام می شود قطعه، برش داده شده و دوباره عین همان قطعه تولید می گردد و به همین دلیل دستگاه تراش اتوماتیک(سری تراش) نامیده می شود.
  هم چنین این نکته قابل ذکر است که با توجه به مشخصات و عملکرد این نوع از دستگاه ها ، یک قطعه تمام شده را می توان بدست آورد که برای قطعات با تیراژ تولید بالا کاربرد دارد.
  مدلهای مختلف دستگاههای تراش تولید شده توسط شرکت Nomura به شرح زیر می باشند. برای مشاهده توضیحات کامل و مشاهده مشخصات هر سری بر روی آن کلیک کنید : 
  سری U5 : قابلیت تولید طیف گسترده ای از قطعات دقیق دارای گزینه های مختلف انتخابی نظیر واحد سوراخکاری خارج از مرکز پیشانی و محور C اسپیندل اصلی با دقت 0/001 درجه
  سری SB : ماشینهای تراش خودکار سری تراش (Swiss Type ) جمع و جور و چند کاره با کارایی بالا که توانایی هرگونه ماشینکاری دقیق را دارا می باشند. این سری از آخرین تکنولوژی ماشنهای NC سری 70 شرکت میتسوبیشی Mitsubishi بهره می برند.
  سری UB8 : گروهی از ماشینهای تراش با قابلیتهای متعدد برای تولید قطعات پیچیده که دارای گزینه های کاربردی متعدد نظیر 3 ابزار تراش OD (قطر خارجی) و یک ابزار تراش ID (قطر داخلی) برای اسپیندل عقبی می باشند که امکان تولید قطعات پیچیده بصورت قطعه نهایی را امکانپذیر می نمایند.
  سری J : دستگاههایی با قابلیت ماشینکاری قطعات استانداردی که معمولا در دستگاههای بزرگتر کار گذاشته می شوند. این امر توسط کشویی های مستقلی که در اسپیندل اصلی و فرعی وجود  دارند و نیز توسط محور C که روی هر دو اسپیندل وجود دارد محقق می گردد. از جمله گزینه های موجود درد این سری می توان به واحد سوراخکاری پیشانی خارج از مرکز اشاره نمود.
  سری YB2 : دستگاههای با قابلیت سازگاری برای تولید قطعات پیچیده در نرخ تولیدهای بالا هستند که دارای کشویی هایی مستقل برای دو اسپیندل اصلی و عقبی برای افزایش سرعت تولید می باشند. این سری دارای گزینه هایی از جمله واحد سوراخکاری خارج از مرکز در اسپیندل اصلی و فرعی می باشند.  1. روش تنظیم ابزار استفاده شده توسط شرکت Nomura امکان تعویض سریعتر و آسانتر ابزار را فراهم می نماید. سر مته یدکی را میتوان در محل لبه برش شعاعی و نقطه رفرنس طولی Z0 تنظیم نموده و زمان تعویض فرایند را کاهش داد.
  2. محور اصلی در سمت S1 دارای کاربردی مشابه با محور اصلی سمت S1 است. همچنین کنترل Index بر روی محور C (حرکت زاویه ای حول محور Z ) نیز امکانپذیر است. ابزار سوراخکاری پیشانی در سمت S2 مواردی نظیر سنتر کردن، سوراخ کردن و قلاویز زنی را امکانپذیر می نماید. برش قطر خارجی نیز امکانپذیر است.
  3. ابزارهای سوراخکاری در سمت S1 اعمالی نظیر هم مرکز کردن، سوراخکاری و قلاویز زنی زا امکانپذیر نموده و همچنین با استفاده از تجهیزات انتخابی می توان سوراخکاری خارج از مرکز پیشانی نیز انجام داد. مته جانبی عملکردهایی نظیر سوراخکاری و قلاویز زنی جانبی را ممکن می سازد.
  4. ماشینهای تراش دارای ساپورت طولی متحرک شرکت Nomura , از یک استوک میله ای بهره می گیرد. قطعه کار با استفاده از یک کولت اندازه محکم گرفته شده و جابجایی قطعه کار در محور Z اتفاق می افتد. محور اصلی از یک اسپیندل با دقت بسیار بالا برای بهبود قابلیت اطمینان دستگاه استفاده می نماید. ماشینهای تراش ترکیبی کنترل Index محور اصلی بر اساس محور C را امکانپذیر می سازند.  مزایای دستگاه های Nomura


  High Quality Hand Scraping  کیفیت بالای شابر زنی به صورت دستی توسط متخصصین ماهر در این زمینه که موجب افزایش دقت و طول عمر دستگاه می گردد. 
  شابر زنی از جمله عملیاتی است که نیازمند مهارت خیلی بالا و تجربه زیاد در این زمینه می باشد ، این هنر دستی محفظه های کوچک روغن (oil pocket ) بر روی سطح ایجاد میکند که منجر به سرخوردن راحت تر سطوح بر روی هم بدون ایجاد چسبندگی میگردند که این امر تعادل بهتری را به ارمغان خواهد آورد. چرا که نیروی ناشی از اتصال چسبنده دو سطح به هم ایجاد تنش می نماید که این تنش ایجاد شده در صورت مستمر بودن کاهش دقت دستگاه را ناشی خواهد شد. 
   شرکت Nomura DS آقای HASEGAWA REIZIRO که در کلاس جهانی استاد شابر زنی با 40 سال سابقه می باشد را در شرکت خود با هزینه بسیار بالا استخدام کرده است تا علاوه بر اینکه شابر زنی توسط این فرد انجام گیرد ، آموزش های مستمر توسط ایشان به تیم شابر زنی در شرکت صورت پذیرد.

  شابر زنیآموزش شابر زنی  Dovetail Structure: ساختار دم چلچله ای : با اتصال دو سطح بصورت دم چلچله ای استحکام تنه ها و عدم انحراف آن ها تضمین می شود.

  ساختار دم چلچله ای


  Integrated Casting Bed : ساختار ریخته گری یکپارچه: لرزش دستگاه توسط تنه ریخته گری یکپارچه کاهش پیدا می کند .

  ریخته گری یکپارچهریخنه گری


  قطعاتی که با این دستگاه ها تولید می شوند عبارتند از :

  تولید قطعات ساعت :

  تولید کننده های اصلی : سوییس ، ژاپن ، آمریکا ، چین
   مدل های پیشنهادی : 10E و 16SB6 و مدل های 16SB7 و 10J در حال توسعه هستند .

  قطعات ریز و دقیق ساعت


  تولید قطعات پزشکی :

  تولید کننده های اصلی : اروپا ، آمریکا ، کره
   مدل پیشنهادی برای این قطعات : NN20J2 , NN-20UB8 – مدل 10J2 در حال توسعه می باشد.
   یکی از مخاطبان اصلی دستگاه های سری تراش Nomura تولید کنندگان قطعات مختلف پزشکی ازجمله ایمپلنت دندان و پیچ های استخوانی یا پیچ ارتوپدی که در هنگام شکستگی توسط پزشکان استفاده میشوند , هستند.

  پیچ استخوان یا پیچ ارتوپدی :

  این دستگاه ها قادر به تولید قطعات دقیق و ریز مورد استفاده در پزشکی و دندان پزشکی نظبر پینهای جراحی، پیچ استخوانهای ارتوپدی (Orthopedic bone screws )، پیچهای کوچک دندانپزشکی و ... از موادی مختلف نظیر 303 stainless steel ، 316 stainless steel ، 440 stainless steel ، تیتانیوم و ... مس باشند. این دستگاه ها از تکنولوژی پیشرفته CAD/CAM برای نمونه سازی سریع قطعات استفاده می نمایند. پیچ استخوان ارتوپدی مشابه پیچهای معمولی است با این تفاوت که در داخل سوراخهای از پیش ایجاد شده در داخل استخوان قرار گرفته و مانع حرکت استخوانهای شکسته می گردد. نوع دیگری از پیچ استخوانها بگونه ای طراحی شده اند که نیاز به سوراخکاری قبلی ندارند. این نوع پیچهای استخوانی Self Tapping برای اتصال استخوانهای با بافت اسفنجی استفاده می شوند و می توانند با کنار زدن بافت اسفنجی استخوان مسیر خود را درون استخوان باز کنند (Self-Tapping ).

  پیچ استخوان یا پیچ ارتوپدی پیچ استخوان self tapping


  ایمپلنت دندانی

  ایمپلنت به پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم گفته می شود که در استخوان فک کاشته میشود و جایگزین دندان از دست رفته می شود. ایمپلنت دندانی میتواند یک پارچه و یا دو تکه باشند و توسط پیچ اتصال قسمت آباتمنت و ریشه به هم وصل شوند. تلرانس قطعات ایمپلنت دندان بسیار پایین و گاه تا کمتر از 8 میکرون می بایست باشد که دستگاههای ساخت شرکت Nomura قابلیت دستیابی به این حد بالای دقت را دارا می باشند.


  ایمپلنت

  ایمپلنت

  پیچ ایمپلنت

  پیچ ایمپلنت

  ایمپلنت Implant

  ایمپلنت

  اباتمنت

  abutment
  تولید قطعات خودرو :

  قطعات خودرو از جمله قطعاتی هستند که مستلزم دقت خیلی بالا هستند , سری تراش های Nomura به واسطه مزایایی خاص خود و نوآوری در محصولات این امکان را فراهم می آورند.

  Manual Control Shaft
  Manual Control Shaft
  W/P Shaft
  W/P Shaft
  Shaft Pinion
  Shaft Pinion
  Valve Spool
  Valve Spool


  تولید قطعات الکتریکی و قطعات دقیق :

  تولید کننده های اصلی : چین ، تایوان ، آسیای شرقی مدل های پیشنهادی برای این قطعات :SB6 , U5 , UB8 مدل SB7 در حال توسعه می باشد.

  قطعات گوشی  برتریت و تفاوت Nomura DS در مقایسه با سایر برند ها :
  • دوام و ثبات توسط افراد ماهر در شابر زنی
  • کاهش لرزش دستگاه توسط تنه ریخته گری یکپارچه
  • بهبود در دوام دستگاه با انتخاب بهترین مواد برای اسپیندل و اسلایدها
  • نوآوری در Nomura به واسطه محصولات متنوع با بهره وری بالا
  • انتخاب ساختار و بال اسکرو با ثبات بالا برای ماشین کاری یکپارچه

فیلم دستگاه سری تراش Swiss Type CNCPowered by PARS DATA